Seven7suns – kosmetyki do opalania

Kosmetyki do opalania w solarium to niezbędny element profesjonalnej usługi świadczonej przez salon solaryjny. Stosowanie kosmetyku nie tylko zwiększa efektywność każdej sesji opalającej, ale jest podstawą zdrowego opalania. To inwestycja w atrakcyjny wygląd i stan Twojej skóry oraz jakość i trwałość opalenizny.

Balsam do opalania w solarium pełni trzy zasadnicze funkcje: przyspiesza opalanie, chroni skórę i pielęgnuje ją w trakcie i po opalaniu.

Zastosowanie kosmetyku do opalania seven7suns daje możliwość skrócenia ekspozycji nawet o 30%. Profesjonalne produkty zawierają substancje aktywne, które dostarczają naszej skórze budulca do wytwarzania pigmentu, a więc maksymalizują proces powstawania opalenizny i brązowienia skóry. Część kosmetyków zawiera dodatkowo bronzery, które wspaniale podkreślają i eksponują uzyskaną już opaleniznę.

Do opalania w solarium należy stosować tylko i wyłącznie kosmetyki specjalnie do tego celu przeznaczone. Zawierają one więcej składników ochronnych i pielęgnujących, a także substancje, które faktycznie wpływają na pobudzenie procesu melanogenezy i pigmentacji skóry. Ponadto profesjonalne balsamy 7suns przechodzą szereg testów, dzięki którym mamy pewność, że idealnie spełniają swoją rolę.

Kolejną istotną funkcją kosmetyków do opalania w solarium jest ochrona skóry, zarówno w trakcie opalania, jak i po nim. Sprawiają one, że skóra nie jest podrażniona, zaczerwieniona, wysuszona. Dodatkowo dzięki specjalnej kompozycji składników pozwalają utrzymać właściwy poziom elastyczności skóry.

Głównym celem każdego kosmetyku jest odpowiednie nawilżenie, czyli ochrona skóry przed nadmierną utratą wody. W ekstremalnych warunkach jakie panują w solarium, przy krótkich czasach ekspozycji i zwiększonej dawce promieniowania UV jest to konieczność, której nie można lekceważyć. Dzięki temu, że w solarium możemy opalać się w kontrolowanych warunkach opalamy się szybko, lecz bez poparzeń, ale jest jeden warunek – jeżeli usługa ma być profesjonalna to kosmetyk musi stanowić jej nieodłączną część.

Warto również podkreślić, że kosmetyki seven7suns zapobiegają powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy fotostarzenia skóry. Zastosowanie kosmetyku poprawia także koloryt i wydłuża okres utrzymywania się opalenizny.

Wszyscy uwielbiają piękne zapachy, szczególnie w kosmetykach, i często jest to czynnik decydujący o zakupie danego produktu. Specjalne kompozycje zapachowe zastosowane w kosmetykach seven7suns nie tylko nie przyczyniają się do podrażnień skóry i nie wywołują uczuleń, ale również cudownie pachną – zarówno przed, w trakcie i po opalaniu. Dzięki zawartości składników antybakteryjnych skóra jest odświeżona i pachnąca, a nieprzyjemny zapach, który czasem pojawia się po opalaniu jest całkowicie zneutralizowany.

Często podkreślamy też ważną rolę niedocenianych kosmetyków after tan. Balsamy po opalaniu to prawdziwa regeneracja, nawilżająca i odżywiająca skórę bomba składników aktywnych, zaprojektowana specjalnie dla skóry opalonej. Do minimum zmniejszają negatywne skutki promieniowania, przywracają prawidłowe nawilżenie naskórka, odbudowują naturalny płaszcz lipidowy, wzmacniają spoiwo międzykomórkowe i pobudzają własne mechanizmy regeneracji skóry.

Pamiętajmy, że gładka i nawilżona skóra opala się szybciej i bardziej równomiernie, bo lepiej absorbuje promienie UV (skóra sucha odbija część promieni przez co opalanie jest mniej efektywne). Dodatkowo skóra sucha łuszczy się zdecydowanie szybciej, a i więc opalenizna szybciej znika.