Pierwsza wizyta w solarium

Pierwsza wizyta w solarium może okazać się stresującym przeżyciem, jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy. Najczęściej pojawiające się pytania, to te dotyczące długości i częstotliwości seansów oraz odpowiednich kosmetyków. Poniżej znajdziesz 10 zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać podczas każdej wizyty w solarium, a w szczególności tej pierwszej.

solar1

  1. Dzień przed zabiegiem lub w jego dniu wykonaj peeling całego ciała, dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, a opalenizna utrzyma się dłużej.
  2. W dniu opalania nie stosuj żadnych antyperspirantów ani perfum – to zapobiegnie ewentualnemu wystąpieniu podrażnień alergicznych.
  3. Dokładnie zmyj makijaż, by twarz równomiernie się opaliła. Możesz zrobić to w domu używając własnych kosmetyków lub na miejscu w solarium, korzystając z ich zasobów.
  4. Tuż po wejściu i przywitaniu się z paniami, bądź panami z personelu, poinformuj, że to Twoja pierwsza wizyta w solarium. Wówczas powinna Ci zostać udzielona fachowa porada dotycząca wyboru odpowiedniego łóżka, długości pierwszego seansu oraz proponowanego kosmetyku.
  5. Nie stosuj żadnych własnych oliwek, olejków i innych specyfików, które nie są przeznaczone do opalania w solarium, gdyż może to podrażnić Twoją skórę i uszkodzić łóżko.
  6. Możesz opalać się w stroju kąpielowym, bieliźnie, bądź nago, ale pamiętaj o zasłonięciu oczu okularkami ochronnymi.
  7. Przetrzyj papierowym ręcznikiem łóżko po skończonym opalaniu. Świadczy to o Twojej kulturze osobistej. Mokra plama potu dla nikogo nie jest przyjemna.
  8. Pozostaw porządek w kabinie, by nie utrudniać pracy osobom tam pracującym. Poza tym dobre kontakty z obsługą solarium mogą skutkować pewnymi przywilejami.
  9. Nawilżaj systematycznie swoją skórę, dzięki temu będzie ona sprężysta, miękka i dłużej zachowa brązowy odcień.
  10. Pamiętaj, że czas pierwszego seansu powinien wynosić od 5 do 8 minut. Podczas kolejnej wizyty możesz wydłużyć czas opalania o kilka minut. Maksymalny czas opalania nie powinien przekraczać 15 minut, a odstępy miedzy sesjami powinny wynosić minimum 24 – 48 godzin. Im masz jaśniejszą karnację, tym odstępy powinny trwać dłużej.

Pobrano z onyxtan.pl